Část dvacátá druhá

13. září 2014 v 10:25 | Pret a Voldy |  Přes překážky
Část dvacátá druháProbudí se s trhnutím. Nebylo to ze snu, ale díky vtíravé bolesti, kterou se pokoušel zaplašit práškem. Není však tak silná, aby nebyl schopný ji odsunout do pozadí. Otevře pomalu oči, aby zjistil, že chudáka Lexe během svého spánku úplně zavalil, čímž mu znemožnil jakýkoliv útěk. Přejede dlaní po Lexově tváři. Sneslo mu ho samo nebe.

"Už je ti líp?" zeptá se tiše. Prsty pohladí rozespalou tvář. "Promiň, nechtěl jsem tě budit. Říkal jsem si, že když klidně spíš, tak je to lepší. Radši budu riskovat, že budeme až do rána vzhůru. Už musíš mít pořádný hlad."

"Kolik je?" optá se zmateně a rozhlédne se kolem sebe. Hodinky si sundal s oblečením, takže nyní leží na stole pěkný kus od něj. "Omlouvám se, že jsem tě tady tak přišpendlil." trochu zrudne, ale může to svést na spánek. "Trošku bych hlad měl."

"Jedna ráno." odpoví s pohledem na hodinky. "To nic, tak hezky ses tulil, neměl jsem sílu tě budit." pousměje se. "Máš chuť nebo spíš obrovský hlad?"

"Tys byl celou dobu vzhůru? Promiň." opře si zmučeně hlavu o jeho hrudník. "Mám hlad jako vlk." uculí se a natáhne pro polibek.

"To nic, taky jsem si na chvíli zdřímnul. S tím si nedělej starosti.." pousměje se a opatrně se vyprostí zpod Míši. "Takže ještě vlk, jo? Šotek a lev nestačí?" zeptá se pobaveně. "Ale měli bychom asi nakrmit všechny tři. Už je ti dobře? Zvládneš to u stolu, nebo ti mám jídlo donést sem?"

"Tygr, ne lev." opraví ho pobaveně. "Zvládnu to ke stolu, je mi teď celkem skvěle." protáhne se jako kočka a začne se soukat z postele na vozík. "Jen si skočím do té koupelny, alespoň omýt obličej. A měli bychom nakrmit i tebe. Za tu újmu, kterou jsi musel zažívat, když jsem tě špendlil pod svoje tělo." uculí se.

"To je dobře." pousměje se. "Kdybys chtěl do vany, stačí říct, ano?" Narovná se a protáhne. "Já žádnou újmu nezaznamenal." zavrtí nechápavě hlavou. "Až nějakou zpozoruju, rozhodně ti dám vědět."

"Budu počítat s případnou reklamací." natáhne se po svých kalhotách. "Budu někoho pohoršovat, když si nevezmu tričko? Nebo vyžaduješ plný oděv u stolu?" uculí se na něj.

"Nikoho pohoršovat nebudeš." zavrtí hlavou. "Není koho pohoršovat. Klidně běž do té koupelny. Já zatím kouknu, co to ten Roman donesl."

Přikývne a nadzvedne se na jedné ruce, aby si vytáhl kalhoty a stejný krok učinil i na druhé straně. "Za moment se tam objevím. I když... doufám, že toho vzal víc, s jeho apetitem bych se bál, že nám to snědl." uculí se a následuje Lexe do chodby, kde se rozdělí.

Lex zamíří do kuchyně. Obhlédne Romanův výběr jídla a dojde k závěru, že to není zas až tak špatné. Nandá jídlo na dva talíře a ohřeje ho. Ohřáté tak dobré není, ale lepší jak nic. Určitě si po naplnění žaludku najdou něco na zlepšení chuti.

V rychlosti si opláchne rozespalý obličej a projede ještě vlhkou rukou vlasy, aby je trochu poupravil. Potom se vydá tiše do kuchyně. "Roman už spí?" optá se, když ho nespatří v kuchyni ani na pohovce v obývací části. Z mikrovlnky už je cítit jejich dnešní pozdní večeře. "Voní to docela dobře." konstatuje.

"Musím říct, že jsem Romanovi křivdil. Nezdá se to jako takový blaf, jak jsem předpokládal." pousměje se a ukáže ke stolu, kam už položil kouřící talířky. Ještě před každý talíř položí sklenici džusu. "Nejsem si jistý, možná jo. Nebo něco paří."

"No vidíš, chtěl jsem donést tu svojí prázdnou." otočí se s vozíkem a vydá se do ložnice, aby donesl svou vypitou sklenici. Ta Lexova je stále netknutá, tak ji nechá na stolku a vydá se zpět. "Roman paří? To by si rozuměl s Dwightem, on na tom jeden čas dost ulítával, ale ne žádné v pohodě hry, pořádné střílečky a tak. Smáli jsme se mu, že toho nemá dost z práce. Asi si trénoval mušku." zazubí se a uloží použitou sklenici do myčky, aby se mohl vrátit ke stolu a usídlit se na své místo. Chopí se příboru. "Tak dobrou chuť."

"Dobrou chuť." Lex se usadí naproti. "Roman hraje nějaké strategie. Nevím přesně co, ale když paří střílečku, tak je většinou dost hlasitý. A má slušnou zásobu nadávek." pousměje se a vezme do ruky příbor.

"Tomu bych i věřil. Mě to nikdy nelákalo. Asi proto, že jsem se hned vrhnul na program s interiéry a u toho, co si budeme povídat, si taky občas pořádně zanadávám." uculí se. "Není to tvoje dílo, ale špatné to taky není." konstatuje po prvním soustu, které si musel důkladně ofoukat. "Pozdní hlad to zažene. A po zeleninovém týdnu to bodne. Zapomněl jsem tě na to jaksi upozornit předem."

"Mně zelenina nevadí." pokrčí rameny. "Žaludek si za chvíli zvykne. Ale zítra... nebo vlastně dneska bych dal přednost něčemu pořádně nezdravému. Něco z grilu." pousměje se. "Já si občas zanadávám taky, ale když u toho nikdo není a nemůže mě slyšet."

"Tak nějak to praktikuji i já." pousměje se. "Což o to. Mohl bych tě pozvat k nám domů, rodiče na zahradě grilují do poslední chvíle hezkého počasí, ale mám takový pocit, že toho důležitého seznamování máš na nějaký čas dost."

"Nakonec to tak strašné nebylo." zazubí se. "Ale nemyslím, že bych to chtěl podniknout takhle brzy po takovém náporu na nervy. Vážně jsem se chvíli bál, že mě Dwight oddělá na místě." zasměje se. "A kdo ví, třeba si vaši Alexe oblíbili a já teď budu mít hodně špatnou pozici. Nevlastní tvůj otec taky nějakou střelnou zbraň?"

"Má pár vzduchovek ještě po dědovi, ale ty má v práci vystavené ve vitríně. Nemyslím si, že by s náhlou změnou partnerů měl být velký problém. Alex se u nás moc neukazoval. Větší šok to bude spíš pro naše sousedky, budou mít zase o čem drbat." pousměje se. "Říkal jsem ti, že bych tě nedal. A měl zbraň jenom záložní, než by se pro ni ohnul ke kotníku, měl bys čas utíkat, kdybys chtěl. Nestřílel by jen tak ze srandy. Byl jenom zmatený."

"Od jisté doby mám vůči mužům se zbraněmi dost respekt." pokrčí rameny. "Jen to, že ji má, pro mě není moc příjemné. Já vím, že je to naprosto zbytečná obava, ale asi chvilku zabere, než se s tím nějak porovnám." zadívá se na Míšu a pousměje se. "A co se sousedek týče, jsem proto sehrát jim nějakou pěknou etudu, ať mají co drbat a z čeho nebudou moct usnout. Zvědavost se nevyplácí."

"Tak to jich lituji už teď. Ale jsem jenom pro." uculí se. "Chápu tě i tvoje obavy. Taky se bojím... jistých věcí. Ale sám jednu zbraň máš, Lexi. Sám sebe se nebojíš?" pousměje se. Skloní pohled do talíře a spolkne další sousto.

"Moje zbraň je zamčená v trezoru v baru. Nějak... to je jedno." mávne rukou. Budí to akorát nepříjemné vzpomínky. "Z čeho máš strach?"

Zamračí se, ale nijak to nekomentuje. Potom pokrčí rameny. "Tak různě. Jsou to jen situace nebo věci, které probouzejí špatné vzpomínky i po letech. Nemluvme o tom." Není tady v místnosti jediný, kdo nechce tahat kostlivce ze zadních šuplíků skříně.

"Dobrá." přikývne. Ani jemu není tahle situace zrovna příjemné. "Takže ti chutná?" zeptá se. "Kdybys měl ještě na něco chuť, stačí říct."

"Není to nejhorší, ale ani nejlepší. Na spravení chuti trochou omastku to stačí." pousměje se. "Roman vybral docela dobře. Musím mu potom poděkovat. Máš něco v plánu po naší pozdní večeři?"

"Pak ti tu chuť zlepším." pousměje se. "Hádám, že pak už se ti asi spát nebude chtít. Máš nějaký nápad, co bys rád dělal?"

"Ano? A copak to bude?" zeptá se zvědavě. Něco by tušil, ale nemůže hned ve všem hledat dvojsmysly, kdyby měl Lex připraveno něco úplně jiného. Pousměje se. Strčí do úst poslední sousto. Asi měl opravdu hlad, protože to do něj spadlo jako do otevřené jámy.

"Sladká tečka." pousměje se. "Máš rád čokoládu?" zeptá se a odloží talíř. Má dost. Zas tak hladový nebyl.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 KATKA KATKA | 13. září 2014 v 19:11 | Reagovat

čtení a jiné ušlechtilé činnosti by jsem zavrhla a Lex určitě taky takže co trochu se pomazlit :-D

2 Karin Karin | 13. září 2014 v 20:45 | Reagovat

Také bych o něčem věděla. :D

3 pani_Lucie pani_Lucie | 13. září 2014 v 21:59 | Reagovat

Míša má zvířátek vícero, tygr a drak, Xitt, šotek, tulení a určitě sem některé zapomenula?

4 Zuzana Zuzana | 15. září 2014 v 18:53 | Reagovat

Keď nič iné aj čokoláda postačí:) Ďakujem za kapitolu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama