Část čtyřicátá třetí

7. února 2018 v 13:50 | Pret a Voldy |  Nenáviď mě dnes
Část čtyřicátá třetí***

Alex se rozhlédnul podobně jako předchozí den. Dnes měl ovšem jiný náklad. A potřeboval ho donést v pořádku. Celou noc nemohl pořádně zamhouřit oka, jak usilovně přemítal a přemýšlel o Davidovi. Něčím ho přitahoval a on si nedokázal vysvětlit co. Nechtěl, aby se mu najednou ztratil ze života. A věděl, že pokud by to nedal do pořádku, tak by David ukončil praxi u nich a už by ho nepotkal. Chtěl mu nějakým způsobem dokázat, že vůči němu nepřemýšlí vůbec zle. Naopak. Zaposlouchal se do ticha šatny, aby zjistil, jestli není někdo ve sprchách nebo v odpočívárně, ale vypadalo to, že jsou všichni v garážích. Pomalu otevřel svou tašku a následně i Davidovi skříňku. Opatrně, aby růži nepolámal, ji i s malým balíčkem mořských plodů položil na Davidovu hromádku oblečení. Nepřiznal by si, že z toho byl uvnitř lehce roztřesený. Ještě překontroloval, jestli je všechno na svém místě, jak si představoval a urychleně se přesunul ke svým věcem, aby si přehodil kalhoty a s tričkem ještě napůl svlečeným vyrazil s bundou v ruce pryč ze šatny. Alespoň se vyvaruje toho, že by mu ji David přelomil o hlavu. Takhle neuvidí ani let květiny do koše. Zapadne do skladu s materiálem. Robin se mu včera před koncem směny svěřil, že tam je potřeba projít nějaké věci. To byla dobrá výmluva, proč přišel do práce o něco dřív.

S naprosto mizernou náladou se vyhrabe z autobusu na zastávce. Málem přejel, protože tam skoro usnul. Zamíří do útrob nemocnice. Celou noc sebou jen házel, protože se pořád tak nějak divně budil. Netušil, co se mu zdálo, ale asi nic pěkného. Zbytek noci pak strávil s pohledem upřeným do stropu. Alex se mu líbí, to si přiznal hned ze začátku. Jen se prostě bál toho, že do něj vloží svoje naděje a dopadne to špatně. Časem si přece musí uvědomit, že pro něj není vhodný. Nakonec vstal, popadl učebnici a šel se radši ještě chvíli učit. Teď dorazil do šatny s výrazem masového vraha. Byl nevyspalý, rozmrzelý a měl pocit, že něco strašně podělal. Ten jejich vztah skončil teda vážně brzy. A kvůli jeho blbosti, kvůli falešnému pocitu ponížení. Alex měl pravdu, asi to bylo normální. Jenže, co je normální pro Alexe, to jeho děsí. S povzdechem mrskne tašku na zem a otevře skříňku. Zůstane chvíli nevěřícně zírat. Zamrká. Co má být zase tohle? Vydechne a ohlédne se, jestli je v šatně sám. Natáhne ruku, aby se jemně dotknul růže. Ta je od Alexe? Aniž by to dokázal nějak ovlivnit, usměje se. Třeba tohle vůbec neznamená konec. Rychle se oblékne a pořád nedokáže spustit pohled z vnitřku otevřené skříňky.

Roman vejde do šatny přesně ve chvíli, kdy na sebe David navléká bundu. "Dobré ráno." Sotva se za ním zavřou dveře, objeví se v nich Robin se stále ještě nevěřícným pohledem. "Tak si představ…" Všimne si přítomného Davida. "Ahoj Davide." obrátí svou pozornost zase zpátky na svého přítele. "Představ si, že Alex je buď nemocný nebo jde vážně do sebe. On je v práci dřív než my a dokonce už pracuje! Asi si mě vzal po včerejšku k srdci." zakroutí nevěřícně hlavou.
Roman vyprskne smíchy. "Alex? Jít do sebe? To bych to viděl spíš na nějakou tu nemoc… asi jak se praštil do hlavy." Robin ho šťouchne pobaveně do ramene.
"Ale jdi ty. Mění se… nevšimnul sis? Víc se po tom návratu usmívá a dokonce i komunikuje…a nejsou to jen nadávky..."

David rychle přivře skříňku, aby si kluci nevšimli jejího obsahu. "Dobré ráno. Rána do hlavy by vysvětlovala hodně věcí, co se Alexe týká." Zapne bundu a jen tak mimochodem se otočí na Robina. "Čistě teoreticky, nějaká váza se tu nenachází?"

Roman se zazubí. "No vidíš, taky to říkám. Ale nevěříš mi." Houkne na Robina.
"Váza? Proč? Hodláš jí někoho majznout přes hlavu?" zeptá se zvědavě Robin. "Rvačky si s Alexem vážně nechte na jinou dobu… Ale jo… i vázy by se tady našly."

"No dovol? Proč bych měl rozbíjet vázy, nevíš? Jen se ptám. A kde bych vázu našel, když by byla potřeba?" vyzvídá dál.

"Nejspíš budou vedle v odpočívárně. Jak jsou skleničky a hrnečky, tak v některé z těch skříněk určitě najdeš. Když holky slaví narozeniny, tak jsou vždycky potřeba…" Odkáže do Robin než se sehne ke svým věcem.

"Super…" sebere se a zmizí do odpočívárny, aby tam zahrabal ve skříňce, jestli nějakou nenajde. Pak si počká na vhodný okamžik, kdy kluci vypadnou z šatny. Proplíží se tam jako zloděj. Ještě má chviličku času. V umývárce natočí do vázičky vodu, růži do ní vloží a zase to všechno hezky opatrně schová ve skříňce. Sice netuší, jak ji propašuje ven, ale to vymyslí až se tenhle problém přiblíží. Pak se s podstatně lepší náladou vydá za klukama do garáží.

Alex se vyhrabe ze skladu přesně v momentě, kdy se otevřou dveře ze šatny a přes krabici narvanou materiálem jen shlédne na Davida. Zahuhlá dobré ráno, protože je rád, když vidí na cestu. Člověk by neřekl, jak s takovou hromadou může být nemotorný.
"Tak co, našel jsi?" Objeví se vedle Davida Robin a sejme Alexovi menší krabici z celé té hromady.

"Dobré… Kdybych hledal, tak bych určitě našel." zazubí se David spokojeně. Zamíří napřed, protože momentálně stejně s Alexem mluvit nemůže.

"Taky si myslím." usměje se Robin. "Tak se dáme do práce. Roztřídíme to a budeme čekat na výjezd. Už se ti to tady u nás krátí. Máš z toho alespoň nějaký zážitek?"

David se se smíchem otočí na Robina. "Jo, jak efektně vytřít skvrnu motorového oleje záchranářem. To byl zážitek k nezaplacení."

"Haha, moc vtipný." Zahučí Alex zpoza krabice. "I když bych spíš čekal, že větším zážitkem bude můj barevný zadek." Uchechtne se.
Robin se zasměje. "Vy jste fakt dvojka… Ale ptal jsem se spíš na nějakou ukázku z praxe."

"To bych radši nerozebíral, protože to nebylo moc příjemné. Ale neboj, pár věcí jsem si z toho odnesl. Fakticky."

***
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 7. února 2018 v 20:56 | Reagovat

Tu kytku jsem nečekala ale doufám že se David přestane bát a Alexovi uvěří. :D  :-D

2 j j | 7. února 2018 v 20:58 | Reagovat

krátké! :-D

3 yellow yellow | 7. února 2018 v 23:02 | Reagovat

Volďouši, ty zlobíš... :D

4 Voldy Voldy | 11. února 2018 v 7:26 | Reagovat

[3]: Jak se říká... starého psa novým věcem nenaučíš. :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama